زمان ثبت : سه‌شنبه 26 دی 1396 در ساعت 00:33 ~ چاپ مطلب
نویسنده : maryam
عنوان :

برگزاری دوره‌های آموزشی کلاسیک ویژه کودکان کار

کودکان کار

مدیرعامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران از برگزاری دوره‌های ورزشی و آموزشی کلاسیک ویژه کودکان کار خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، رضا قدیمی درباره برگزاری دوره‌های ورزشی و آموزشی کلاسیک با همکاری سازمان ورزش و موسسه هنرهای رزمی سبک نیرو گفت: برای تقویت روحیه نشاط کودکان کار و ایجاد بستری مناسب برای فرار از موقعیت‌های تنش زا و سختی‌های کار، اقدام به برگزاری کلاس‌های ورزشی شد.

 

 

وی، هدف از برگزاری این دوره‌های ورزشی و آموزشی را افزایش رشد روحی و معنوی و همچنین کشف و توسعه توانایی‌های شخصی کودکان کار و خیابان تحت پوشش مراکز پرتو عنوان کرد.


قدیمی با اشاره به مسئولیت پذیری در قبال کودکان کار افزود: همه ما به عنوان یک وظیفه انسانی در مقابل  وضیعت و شرایط بحرانی کودکان کار مسئولیم، کودکان سرمایه و ثروت هر جامعه‌ای هستند که باید با توجه به حساسیت روحی آنها ، مورد حمایت ویژه قرار گیرند که مدیریت شهری با استفاده از  زیر ساخت‌ها و امکانات موجود توانسته است تا حدی نسبت به این موضوع ادای دین کند. 


مدیرعامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران گفت: در طرح ساماندهی کودکان در معرض آسیب و آسیب‌دیده اجتماعی شهر تهران (مراکز پرتو) در راستای سیاست‌های مدیریت شهری مبنی بر پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در محلات آسیب‌ پذیر و ارائه خدمات ویژه به کودکان کار و خیابان، با همکاری NGOهای مختلف، به کودکان بازمانده از تحصیل خدمات تحصیلی ارائه می‌شود.


وی درباره خدمات ارائه شده به کودکان کار و خیابان بیان کرد: کودکان در این مراکز علاوه بر علم‌آموزی از اقلامی چون پوشاک و لوازم‌التحریر مناسب هم به صورت کاملاً رایگان بهره‌مند می‌شوند و همچنین تمهیدات ویژه‌ای برای تندرستی و آموزش دوره‌های ورزشی نیز برای این عزیزان در نظر گرفته شده است که در آینده نه چندان دور اجرایی می‌شود.


قدیمی تصریح کرد: در همین راستا سازمان خدمات اجتماعی با ورزشگاه های الزهرا ۲۱ واقع در منطقه ۲۰ ، شهید سلیمانی منطقه ۱۸، شهید باکری منطقه ۱۹ و شهید کاظمی منطقه ۵ جهت بهره برداری و استفاده مطلوب کودکان طی دو روز در هفته، قرار دادی منعقد شده است.

https://www.mehrnews.com/news/4200704/

-

-

-

-

-

-


نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.