زمان ثبت : شنبه 22 اردیبهشت 1397 در ساعت 00:52 ~ چاپ مطلب
نویسنده : maryam
عنوان :

تولد 2 تا 3 نوزاد ناشنوا از هر 10 هزار ولادت


برچسب‌ها : ناشنوایان

نوزاد

گرگان - خبرگزاری مهر: مدیرکل بهزیستی استان گلستان با اشاره به ناشنوایان مادرزاد گفت: در استان از هر 10 هزار تولد 2 تا 3 نوزاد ناشنوا هستند.


به گزارش خبرنگار مهر، رقیه رحمانی شامگاه پنجشنبه در جلسه شورای اداری استان گلستان گفت:  12هزار و 628 کودک در استان گلستان تحت پوشش بهزیستی استان گلستان هستند و از این تعداد قریب به 8 هزار نفر کودک شهری و ما بقی روستایی هستند و بهزیستی برای تمام افراد جامعه و برای بهبود شرایط زندگی آنها تلاش می کند.

  

 

رحمانی ادامه داد: توسعه خدمات به معلولین، توسعه خدمات تخصصی به سالمندان ، توسعه خدمات به تحت پوششین، ارائه خدمات مشاوره ای ژنتیک، مدیریت یکپارچه در سازمان، توسعه مدل های اجتماع محور ، افزایش حمایت ها از افراد تحت پوشش و توسعه اموزش و برنامه های مشاوره ای از مهمترین اهداف سازمان بهزیستی است.

 

وی اذعان کرد: در حال حاضر در استان دو هزار نفر در نوبت دریافت سمعک و ویلچر هستند و به دلیل محدودیت در اعتبار تنها 624 نفر سمعک و ویلچر دریافت کرده اند.

 

ایجاد 11 مرکز اورژانس اجتماعی

 

رحمانی ادامه داد: تا پایان سال جاری در استان 11 مرکز اورژانس اجتماعی خواهیم داشت.

 

وی تصریح کرد: بهزیستی استان باید در سال جاری برای 75 هزار کودگ تست بینایی انجام دهد که هر ساله تا 95 درصد موفق به تحقق اهداف خود در این زمینه می شود.

 

مدیر کل بهزیستی استان ادامه داد: در استان 52 مرکز خدمات به معلولین وجود دارد که 11 مرکز روزانه هستند، همچننی 42 هزار و 145 نفر معلول در استان وجود دارد که 5 هزار و 657 نفر انها مستمری بگیر هستند.

 

رحمانی خاطر نشان کرد: در 8 شهرستان استان طرح CBR اجرا می شود .

 

وی یادآور شد: در سال گذشته 300 میلیون تومان وسایل کمک توانبخشی خریداری شده است که 25 درصد از محل اعتبارات استانی و 75 درصد از محل اعتبارات ملی بوده است که البته پاسخگوی نیازهای استان نیست.

 

رحمانی به حوزه آگاه سازی اشاره کرد و گفت: در سال قبل 47 هزار و 373 نفر را در زمینه های اعتیاد و آسیب های اجتماعی آگاه سازی کرده ایم.

mehrnews.com/news/2134515

نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.